Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programlarında gönül sofralarının ilk adresi Kaynarca oldu. Binlerce Kaynarcalı oruçlarını birlikte açtı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programlarının ilki Kaynarca’da gerçekleştirildi. Kaynarca Belediyesi önünde gerçekleştirilen buluşmaya Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

Kuran tilaveti
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ile birlikte iftar sofralarına misafir olanların masalarını tek tek ziyaret eden Başkan Toçoğlu, vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti. İstanbul Yeni Cami İmamı Ferruh Muştuer’in Kuran tilaveti ile gönül kapıları aralandı. Okunan ezan ile birlikte binlerce Kaynarcalı hep birlikte oruçlarını açtı.

Hacivat ve Karagöz eğlencesi
Gerçekleştirilen buluşmanın ardından mini gösteriler düzenlendi. Çocuklar gölge oyunlarının unutulmazlarından ve Ramazan eğlencelerinin temel taşlarından olan Hacivat ve Karagöz’ün eğlenceli sohbetiyle keyifli bir akşamı geride bıraktılar.