HABERLER

Geyve Şehir Merkezi Yenileniyor

Geyve Konyalı Alibey Caddesi’nde yenileme çalışmalarının başladığını duyuran Büyükşehir Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Geyve’de SASKİ eliyle çok ciddi altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Büyükşehir olarak ilçenin tamamında asfalt serim işlemlerini sonlandırdık. Geyve’nin çehresi baştan aşağıya değişti. Şimdi de şehir merkezindeki Konyalı Alibey Caddesi’nde kent estetiği açısından beğeni kazanacak bir çalışma başlattık. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerinin bir yenisi için Geyve’de çalışmalara başladı. Daha önce ilçe şehir merkezinin en önemli arterleri arasında yer alan Konyalı Alibey Caddesi’nde yenileme çalışmalarının başlatılacağı duyurulmuş, bu kapsamda bölgede yer alan yürüyüş yollarının yenileneceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Geyve’nin Çehresi Değişti
Güzergahta başlatılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, şunları söyledi; “Geyve’nin tamamında SASKİ eliyle çok ciddi altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Hemşerilerimizin şuanda altyapıyla ilgili hiçbir sorunu kalmadı. Yine Büyükşehir olarak Geyve’nin tamamında asfalt serim işlemleri gerçekleştirdik. Hem SASKİ hem de Büyükşehir’in ortak çalışmaları neticesinde Geyve’nin çehresi baştan aşağıya değişmiş oldu.”

Geyve’ye Hayırlı Olsun
“Şimdi ise kent estetiği açısından örnek bir çalışma için ekiplerimiz yeniden Geyve’deler. Daha önce de açıklandı; Konyalı Alibey Caddesi yeni bir yüze kavuşturulacak. Bu kapsamda bu arterde 11 bin metrekarelik baskı beton çalışması gerçekleştirilecek. Ekiplerimizin yaya yolları üzerindeki çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak. Geyve’ye hayırlı olsun.”