HABERLER

Erenler Ulaşımına Duble Rahatlık

Evliya Çelebi Caddesi’nin trafiğe açıldığını duyuran Başkan Toçoğlu, “Yeni duble yolla Sakarya, Sakarbaba, Değirmen ve Cumhuriyet Caddeleri birbirine bağlanmış oldu. Ulaşıma duble rahatlık kazandırmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi. Toçoğlu ayrıca, “Duble yollar, kavşaklar, yeni caddeler, bağlantı yolları konusunda kamuoyuna yeni müjdeler açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Erenler’e kazandırılan yeni bulvar projesinde çalışmalar sona erdi. Erenler Evliya Çelebi Caddesi’nin trafiğe açıldığını duyuran Başkan Toçoğlu, Sakarya, Sakarbaba, Değirmen ve Cumhuriyet Caddelerini projeyle birbirine bağladıklarını söyledi. Bölge ulaşımında alternatif seçenekleri arttırdıklarını da kaydeden Toçoğlu, şehrin muhtelif bölgelerine yeni bulvarlar kazandırmak için hazırlıkların devam ettiği bilgisini de paylaştı. Toçoğlu ulaşım başlığında yeni projelerin de müjdesini kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdi.

Yeni Bulvar Trafiğe Açıldı
İlk olarak yeni bulvar ile ilgili bilgiler veren Başkan Toçoğlu, “Bilindiği gibi daha önce Erenler Murat Soğancıoğlu ve Yavuz Selim Caddelerinde çalışmalar gerçekleştirmiş, bu caddelerle ulaşımda alternatif seçeneklere dair örnek adımlar atmıştık. Bu doğrultuda Erenler’e bir bulvar sözü daha verdik ve Evliya Çelebi Caddesi’nde çalışmaların başlatıldığını duyurduk. Geldiğimiz noktada yeni bulvarı da trafiğe açmış bulunuyoruz. Bu caddeyle Sakarya, Sakarbaba, Değirmen ve Cumhuriyet Caddeleri de birbirine bağlanmış oldu. Erenler ulaşımı alternatif bir yol daha kazandı. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Caddelere Yeni Yüz
Toçoğlu, “Şehrin muhtelif bölgelerinde birçok bulvar çalışmasını hayata geçirdik. Son olarak Serdivan’da Medeniyet Bulvarı’nı hizmete açtık. Sadece Serdivanlı hemşerilerimizin değil, tüm Sakarya’nın beğenisini kazanan bir çalışmayı hayata geçirdik. Tüm bunların yanı sıra, kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleriyle şehir içi ulaşımda kilit rolü olan caddeleri yepyeni yüzlerine kavuşturuyoruz. Bir diğer konu ise ilçelerimizle ilgili. 16 ilçemizde ana arterlerde yenilikçi çalışmalara imza atıyoruz. Yine Hendek Hastane Yolu’nda yeni bir bulvar çalışmamız var. İhtiyaçlar dâhilinde Sakarya’nın tamamında gerekli tüm adımları atıyoruz” dedi.

Yeni Müjdeler
Duble yollar ile ulaşıma duble rahatlık kazandırmaya devam edeceklerini de belirten Başkan Toçoğlu, “Ulaşım konusu bizim için çok önemli. Bu konuda bilimsel veriler öncülüğünde gerekli tüm adımları atıyoruz. Duble yollarla şehir içi ulaşımına duble rahatlık kazandırıyoruz. Şunu ifade edebilirim: duble yollar, kavşaklar, yeni caddeler, bağlantı yolları konusunda kamuoyuna yeni müjdeler açıklayacağız. Her alanda yaşadığımız gelişim trendi, ulaşım konusunda program dâhilinde attığımız adımlarla bir bütünlük arz edecek. Yine asfalt konusunda memnun edici bir program izliyoruz. ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla başlatmış olduğumuz caddelerdeki dönüşüm kesintisiz devam ediyor. İlçe grup yolları da program dahilinde yenileniyor” ifadelerini kullandı.