HABERLER

Büyükşehir’den personel alımı açıklaması

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Resmi olmayan haber portalları aracılığıyla personel alımı ve güncel iş ilanlarını paylaşımımız söz konusu değildir. Devlet Personel Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyemizin resmi internet sayfasında yer alan duyuruların dışındaki haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir”denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Bir süredir bazı ulusal internet haber sitelerinde Sakarya Büyükşehir Belediyemizin ‘personel alımı’, ‘memur alımı’, ‘işçi alımı’ ve ‘eleman alımı’ yapacağı ile ilgili birtakım haberler kamuoyunun dikkatine sunulmaktadır.

Söz konusu bu haberlerde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun da sözde açıklamaları kullanılarak; başkanımızın belirlenen alanlardaki alımlar ile ilgili gerçek dışı taahhütlerine yer verilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak resmi olmayan bu gibi haber portalları aracılığıyla personel alımı ve güncel iş ilanlarını paylaşımımız söz konusu değildir.

İnternet ortamında yayılan bu haberlerin bilgi kirliliğine sebep olduğunu bir kez daha önemle dikkatlerinize sunmak gereği tarafımızca oluşmuştur.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına Devlet Personel Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyemizin resmi internet sayfasında yer alan duyuruların dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Kurumumuz tarafından en son memur personel alımı 2011 yılında gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”