HABERLER

Büyükesence’de asfalt memnuniyeti

Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükesence Mahallesi’nde gerçekleştirilen asfalt çalışmaları mahalle sakinleri tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. Mahalle Muhtarı İlhan Muslu, “Yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin 16 ilçesinde çalışmalarına devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalar bölge sakinleri ve muhtarların büyük beğenisini kazanıyor. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte asfalt çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, Erenler’e bağlı Büyükesence Mahallesi’nde de asfalt çalışmalarına devam ediyor. Büyükesence Mahalle Muhtarı İlhan Muslu, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Yön tabelaları tamamlandı
2014 yılında mahalle muhtarı seçildiğini söyleyen Büyükesence Mahallesi Muhtarı İlhan Muslu, “Konum itibariyle yolların birçok mahalleye bağlandığı bir yerde ikamet ediyoruz. Mahallemizi Dernekkırı’na, Karasu’ya ve birçok yere giden araçlar güzergah olarak kullanıyor. Yön tabelalarımız yoktu. Büyükşehir Belediyemize bununla ilgili olarak dilekçe verdik. Kısa süre içerisinde yön tabelalarını yerleştirdiler. Bunun için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tabelaların yerleştirilmesi ile birlikte trafik daha da yoğun hale geldi. Ağır tonajlı araçlar da kullandığı için yollarımızda bozulmalar  oldu. Biz de bu durumla ilgili bu yıl tekrar talepte bulunduk” diye konuştu.

Başkan Toçoğlu’na hizmet teşekkürü
Taleplerinin neticesinde Büyükşehir ekiplerinin mahalleye gelerek gerekli incelemeleri yaptıklarını ifade eden Muslu, “Yapılan incelemelerde yolun asfaltlanması gerektiğini söylediler. Çalışmalara ise kısa süre içerisinde başladılar. Allah razı olsun, yolumuz çok güzel oluyor. Şu anda hemen hemen yarısı tamamlanmış durumda. Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Ancak bu kadar güzel olabilirdi. Kötü durumda olan okul yolumuzu yapacaklarına dair de söz aldık. Ayrıca asfalt çalışması yapılırken çıkan kırık asfalt malzemelerini mezarlık yolumuza döşedik. Bu vesileyle mezarlık yolumuz da hallolmuş oldu” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda Büyükesence Mahallesinde yer alan bozuk yollar kısımlar halinde yenileniyor.