HABERLER

Başkan Toçoğlu Asfalt Sezonunu Açtı

Başkan Toçoğlu Asfalt Sezonunu Açtı

Bu sene de yoğun çalışacağız

Asfalt sezonunu başlattıklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu ise bu yaz sezonunda da yoğun bir şekilde çalışacaklarını ve asfaltsız yolları sıcak asfalta kavuşturacaklarını söyledi. Başkan Toçoğlu, “Hemşerilerimizin de bildiği gibi asfaltlama noktasında çok yoğun çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana 315 bin ton asfalt dökmüşüz. Bu gerçekten çok önemli bir rakam. Tabi bundan sonra da durmayacağız. Eksiklerimizin nerelerde olduğunu çok iyi biliyoruz. İnşallah onları da sırasıyla asfaltlayacağız. Arkadaşlarımızla oturup değerlendirmeler yaptık. Aciliyet sırasına göre gücümüzün yettiği her yere gideceğiz. Söylediğim gibi geçen sene olduğu gibi bu sene de yoğun bir şekilde çalışacağız” dedi.

 

Su sorunu da çözülüyor
Karaçam Köyü’nde de ekiplerin çalıştığını ve 4 kilometrelik yolun asfaltlandığını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Ekiplerimiz burada 2 gündür çalışıyorlardı. Ovayolu Mahallesi’nde ve Kestanelik Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışması tamamlandı. Ekiplerimiz burada 4 kilometre yol asfaltladı ve 3 bin ton asfalt döktü. Bu güzel köyümüzdeki ufak bazı yerleri de arkadaşlarımız asfaltlayacak ve ondan sonra başka bölgelerde çalışma yapacaklar” diye konuştu. 

Karaçam Köyü’nün su konusundaki sorununa da değinen Başkan Toçoğlu, su sorununu da çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Zeki Toçoğlu, “Burada su konusunda bir sıkıntının olduğunu da biliyorum. SASKİ bunun üzerinde çalışıyor. O sorunu da kısa bir süre sonra ortadan kaldırıyoruz” dedi.

 

Akülü araç talimatı verdi
Köy halkıyla tek tek sohbet eden Başkan Zeki Toçoğlu, kendisine ikram edilen köy ekmeğinin ve köy peynirinin de tadına baktı. İstek ve şikâyetleri de dinleyen Toçoğlu, tek tek notlar aldı ve sorunları gidereceklerini söyledi. Köyde yaşayan ortopedik engelli Ünal Yavuz’unda yanına giden ve isteği olup olmadığını soran Zeki Toçoğlu, Ünal Yavuz’a bir akülü araç temin edilmesi için belediye bürokratlarına talimat verdi. Başkan Toçoğlu daha sonra köy halkıyla bir hatıra fotoğrafı çektirdi ve sevgi gösterileri altında köyden ayrıldı.