Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin belirli noktalarında hizmete aldığı Bebek Bakım Sağlık Evi, hijyenik çalışma sistemi ve personelin ilgisi sebebiyle vatandaşın en çok ilgi gösterilen ve memnuniyet oluşturan hizmetlerden bir tanesi oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretiyor. Sağlık alanında, sosyal alanda ve hayatın her noktasında insanların hayatına dokunan hizmetlerle vatandaşların memnuniyetini kazanan Büyükşehir talepleri dinliyor, vatandaşların görüşlerine önem veriyor. Bir süre önce Demokrasi Meydanı, Sakarya Millet Bahçesi ve şehrin bazı sosyal donatı alanlarında hayata geçirilen Bebek Bakım ve Sağlık Evi bu projelerin başında geliyor.

Vatandaşlar için rahat bir durak
Şehir merkezine alışverişe gelen, dost ve arkadaşlarıyla vakit geçiren ve ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar bu çatı altında rahat bir mola verebiliyor. Bebeklerinin bakımı ve sağlık problemleri için burayı ziyaret eden vatandaşlar, hijyenik bir ortamda alanında uzman personel tarafından hizmet görüyor. Odada bulunan yatak ve diğer eşyaların üzerinde her bir vatandaş için tek seferlik örtüler kullanılıyor. Ayrıca odanın içi gün içinde sürekli olarak temizlenerek dezenfekte ediliyor. Gelen çocuklar sağlık personeli tarafından ateş ölçümü ve genel kontrolden geçiriliyor. Bu hizmet özellikle kent merkezinde vatandaşların en çok memnuniyet duyduğu hizmetlerden bir tanesi oldu. Çocuklarının bakımı için bir durak olan bakımevlerinde bugüne kadar binlerce aile misafir edildi.

“Tüm sosyal alanlarda halkımızın hizmetindeyiz”
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın dört bir noktasında vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, onların günlük yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmesi için projeler üretiyor, hayata geçiriyoruz. Bebek Bakım ve Sağlık Evi’miz de bu projelerden bir tanesi. Bunun yanı sıra sosyal alanlarımızda açtığımız bal, süt, şifa evlerimiz de halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bahçem bunların bir diğer tarafı oldu. Sosyal noktalarımızda Ters Ev, Uçak Kıraathane, Vagon Kafe, Millet Kıraathanemiz, Şemsiyeli Park ile mahalle ve ilçelerimizdeki sosyal tesislerimiz de 24 saat halkımızın hizmetinde. Yeni projelerimizle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.