Bugüne kadar çizdiğim karikatürlerin her zaman olumlu mesajlar vermesini arzu ettim. Eskimez değerlerimizi göz ardı etmeden, elimden geldiğince kalıcı olması için hassasiyet göstermeye çalıştım. Karikatür dünyasının maddi boyutu yüksek, sınır tanımaz anlayışı içerisine düşmemek için, kıyılarında dolaşmamaya gayret ettim. Hal böyle olunca, manevi kazancın hiçbir şeye değiştirilemez huzuru içinde tarzımdan taviz vermeden bugünlere kadar gelmem nasip oldu.

Hz. Mevlana’nın sözlerini çizgiye dökmeden önce benzer çalışmalar yapmış, olumlu tepkiler almıştım. Cahil cesur olurmuş derler. Hz. Mevlana’nın Mesnevi’sinde sıkça mizahi anlatımlara rastlayınca, cesaretim depreşti ve bu çizgiler ortaya çıktı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın yakın alakasıyla sergilenen ve kitaplaşan karikatürlerim inşallah olumlu izlenimlere vesile olur. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı yetkililerine kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Osman Suroğlu
Tarih: 10-01-2013

Yayın için tıklayınız