Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Genç Katılımlı Proje ve Girişimcilik Atölyesi

Hayat boyu öğrenme, sürdürülebilir sosyal, ekonomik ve çevresel kalkınma ve girişimcilik ekosistemi oluşturmak için zemin hazırlamak üzere UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’na dâhil olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Dijital Yönetişim Ofisi ile faaliyetlerine devam etmektedir. 2022 yılında gerçekleştirilen Genç Katılımlı Proje Atölyesi’ne gösterilen ilgi ve katılım ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.

Sakarya Dijital Yönetişim Ofisi, “Genç Katılımlı Proje Ve Girişimcilik Atölyesi Fikir Yarışması 2023” ile şehrimizin ihtiyaçlarını tespit etme, projeler geliştirme ve şehrin geleceğine yön verme, girişimcilik fikri ile sektörle buluşturma ve açık ofislerden yararlanma imkânı sunuyor.

Genç Katılımlı Proje ve Girişimcilik Atölyesi fikir yarışmasının “Serbest Fikirler” teması ile belirlenen altı farklı kategoride şehrimizin önceliklerine göre projeler geliştirerek “bu şehrin yönetiminde ben de varım!” diyebilirsiniz.

Atölyenin bu yıl ilk kez uygulanacak olan “Fikirden Girişimciliğe” temasıyla yenilikçi ürün, tarım girişimciliği ve iş süreçlerini (proses) geliştirmeye yönelik fikir üreterek girişimcilik yolunda sektörle buluşma imkânı yakalayabilir, açık ofislerimizden yararlanarak fikrinizle girişimciliğe adım atabilirsiniz.

Belediye ile gençler arasındaki etkileşimin arttırılmasının, fikirden girişime gençlerin sektörle buluşmasının hedeflendiği bu atölyede, başvuru rehberinde detayları belirtilen iki farklı temada proje fikri hazırlayıp başvuru yapılabilirsiniz.

Başvuru Rehberi

"Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması 2022 Yılı Hemşehri Oylaması"na katılan proje özetleri için tıklayınız

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Son başvuru tarihi: 30 Temmuz 2023

Uyarı: Atölye ile ilgili soruları arge@sakarya.bel.tr adresine yazılı şekilde iletiniz. Cevaplar katılımcılara eşit muamele sağlamak amacıyla toplu bir şekilde, en geç 25.07.2023 tarihine kadar, başvuru sahiplerini ilgilendiren diğer önemli duyurular ile birlikte, www.sakarya.bel.tr internet adresinde yayınlanacaktır. Bu nedenle, yayınlanan soru ve yanıtlara ilişkin bilgi almak amacıyla yukarıdaki internet sitesinin düzenli olarak kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir.

×