Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Daire Başkanlıkları

Rami Murat TOPUZ

Rami Murat TOPUZ

Daire Başkanı

1974 yılında İstanbul’ da doğdu. İlkokulu Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu, Ortaokulu Kırklareli Merkez Ortaokulu, Liseyi Zonguldak Ereğli Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik Bölümü'nü kazanarak bir yıl süre ile İşletmecilik eğitimi aldı. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'ne başladı. Eğitimi süresince birçok otelde görev yaptı.

Sakarya’da bulunan Baltürk Otel’de Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2007 yılında memuriyet hayatına Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde başladı. 2012’de Adapazarı Belediye Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdürü oldu. 4 yıl bu görevi yürüttükten sonra 2015’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne Kuruluş Müdürü olarak atandı. 2019’da Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü olarak çalıştı.

Haziran 2020 tarihinden beri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Rami Murat Topuz, İngilizce bilmektedir.

×