Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek olan yeni hal kompleksinin yapım ihalesine 24 Mart Perşembe günü çıkılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun sebze ve meyve hali esnafına müjdesini verdiği yeni hal kompleksi için 24 Mart Perşembe günü yapım ihalesine çıkılıyor. Sektör esnafı ile bir araya geldiği toplantılarda yeni hal kompleksi ile ilgili talepleri alan Toçoğlu, bu konuda gerekli adımların atılacağını kamuoyuna duyurmuştu. Bu kapsamda Erenler bölgesindeki mevcut hal arazisi satışa çıkarılmış, Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yeni bir hal binasının inşa edileceği bilgisi paylaşılmıştı.

Proje Beğeni Kazandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni hal projesi kapsamında sektör esnafının herhangi bir mağduriyet yaşamayacağını da ifade etmişti. Projelendirme aşamalarının tamamında Büyükşehir ve esnaf birlikte hareket etti. Geçtiğimiz dönemde kamuoyu ile paylaşılan yeni hal kompleksi projesi büyük beğeni kazandı. 24 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek ihalenin ardından 96 dönümlük alanda ilk kazma vurulacak ve çalışmalara start verilecek.

Son Gün 24 Mart
Yeni hal kompleksi içerisinde farklı metrekare ölçümlerine sahip dükkanlar, sosyal alanlar ve bölgede ticaret yapacak esnafın ihtiyaçlarına çözümler sunacak bölgeler yer alacak. Yeni hal ile esnafın ve şehrin kazanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, sektör adına önemli bir farkındalık oluşturacak projeyi kısa süre içerisinde Sakarya’ya kazandırmayı hedefliyor. Yeni hal kompleksi yapım ihalesine katılacak istekliler son tekliflerini ise 24 Mart Perşembe günü saat 13.00’a kadar Büyükşehir’e ulaştırabilecek.