HABERLER

Yeni Bulvarda Çalışmalar Sürüyor

Serdivan 7. Cadde güzergahında başlatılan yeni bulvar projesinde çalışmaların devam ettiğini belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Tamamı orta refüjle bölünecek 600 metrelik yeni bulvarın genişliğini 30 metreye çıkarıyoruz. Güzergahın altyapısında başlatılan çalışmalar tamamlanmak üzere. İnşallah kısa süre içerisinde Kampüs ulaşımında önemli bir alternatifi daha hemşerilerimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre yeni bir bulvar kazandırma hedefiyle Serdivan’da başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Üniversite Caddesi ile 7. Cadde arasında hayata geçirilen projede gelinen son noktayı açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, 600 metrelik yeni arterde çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Altyapı Tamamlanmak Üzere
Bölgede gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Oktar, “Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu şehre yeni bir bulvar müjdesi vermiş, çalışmaların derhal başlatılacağını açıklamıştı. Ekiplerimiz Üniversite Caddesi ve 7. Cadde arasında hızlı bir şekilde çalışmaları başlatmıştı. SASKİ’de bölgeye yaklaşık 3 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa edeceğini duyurmuştu” diye konuştu.

Kampüs Ulaşımına Katkı
Oktar, “Bölgede SASKİ tarafından başlatılan çalışmalar tamamlanmak üzere. Bunun yanı sıra 600 metre uzunluğundaki arterin genişliğini 30 metreye çıkarıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında güzergahın tamamı orta refüjle bölünecek. Yeni bulvar Kampüs Yolu’nda başlattığımız yenileme çalışmalarının devamı niteliğinde olacak. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Projenin tamamlanmasıyla Kampüs ulaşımında önemli bir alternatif olacak bir hizmeti daha hemşerilerimizin kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.