HABERLER

Yaz sezonu öncesi Karasu’ya güzel haber

Karasu’da asfalt çalışmalarının sürdüğü Plaj Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Karasu, özellikle yaz aylarında önemli bir turizm merkezi haline geliyor. Bizlerde yaz sezonu açılmadan önce ilçemizde yol çalışmalarımızı hızlandırdık. İnşallah Plaj Caddesi’nde başlattığımız çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Plaj Caddesi üzerinde gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemede Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da yer aldı. Sakarya’da tüm grup yollarının 2019 yılından önce asfaltlanacağı müjdesini daha önce verdiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, asfalt sezonunun açılması ile birlikte tüm Sakarya’da başlattıkları asfalt çalışmalarının Karasu’da devam ettiğini ifade etti.

Kısa sürede hizmete açılacak
Karasu’nun ana ulaşım arterlerinden birisi olan Plaj Caddesi üzerinde önemli bir asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Karasu büyüyen sanayisi ve gelişen yüzü ile nüfusu artan ilçelerimiz arasında yer alıyor. Bunun yanında özellikle yaz aylarında önemli bir turizm merkezi haline gelen bir ilçemiz. Bizlerde yaz sezonu açılmadan önce ilçemizde yol çalışmalarımızı hızlandırdık. Ekiplerimiz Plaj Caddesi üzerindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Kısa bir süre içerisinde çalışmalarımız tamamlanacak ve caddemiz Karasu halkımızın hizmetinde olacak. Hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

6 bin ton sıcak asfalt
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, “Çalışmalarımıza Karasu’nun önemli arterlerinden birisi olan Plaj Caddesi’nde devam ediyoruz. Duble yolumuzun bir kısmında temel serim işlemleri sona erdi, diğer kısımda ise birinci kat asfaltımızı attık. Bordür çalışmalarımız sona erdiğinde ise yolumuza ikinci kat asfaltı atacağız. Çalışmalarımızın sonunda bin 100 metre uzunluğundaki yolumuz 6 bin ton sıcak asfaltla buluşmuş olacak.  Plaj Caddesi’nden sonra da Karasu’da çalışmalarımız programımız dahilinde devam edecek” ifadelerini kullandı.