HABERLER

Ulaşıma Kapalı Köy Yolu Kalmadı

Büyükşehir hizmet sınırlarındaki karla mücadele çalışmalarını değerlendiren Oktar, “Şehir genelindeki koordineli çalışmalarımız neticesinde ulaşıma kapalı köy yolu kalmadı. Olası don ve buzlanmalara karşı başlattığımız çalışmalar kapsamında da güzergâhlarımıza 6 bin 500 ton tuz attık. Hemşerilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, şehir genelinde yürütülen karla mücadele çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Oktar, “Şiddetli kar yağışı ve olumsuz hava koşulları ile birlikte Büyükşehir hizmet sınırlarındaki tüm bölgelerimizde çalışmalarımızı başlatmıştık. Şehir genelindeki koordineli çalışmalarımız neticesinde ulaşıma kapalı köy yolu kalmadı. Büyükşehir Belediyesi olarak 11 ekip, 93 personel ve 42 araç ile acil durum eylem planı kapsamında 24 saat vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

6 bin 500 Ton Tuz Atıldı
Ali Oktar açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Çalışmalarımız kapsamında şehrimizin tamamında olası don ve buzlanmalara karşı çalışmalar gerçekleştirdik. İlçe belediyelerimize tuz desteğinin de sağlandığı çalışmalarımız kapsamında güzergâhlarımıza 6 bin 500 ton tuz atıldı. Ayrıca kapanan köy yollarında sağlık ekipleri ile koordineli çalışmalar gerçekleştirilerek, 40 hastamızın çeşitli hastanelere nakilleri gerçekleştirildi. Yaya yollarındaki kar temizleme çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor. Hemşerilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz."