Sokakta Kimse Kalmasın

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sıcaklıkların hızla düşmesi ve kar yağışının etkili olmaya başlaması ile kimsesiz ve sokakta kalan vatandaşlara yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, ekiplerin denetimlere başladığını, kimsesiz ve sokakta yaşayan vatandaşlar için birlikte hareket edilmesini arzuladıklarını vurguladı.

Denetimler Sürüyor
Yüce, “Her dönem olduğu gibi bu kış da gönülleri birlikte ısıtma arzusunu taşıyoruz. Hedefimiz sıcaklıkların eksili derecelere ulaştığı bu günlerde sokakta hiçbir vatandaşımızı bırakmamak. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı personelimizden oluşan ekibimiz denetimlerine başladı. Hemşerilerimizin mağdur olmaması için Büyükşehir Terminali, Gar Binası, hastaneler ve diğer sosyal alanlarda rutin kontrol gerçekleştiriliyor” diye konuştu.

Herkese Sorumluluk Düşüyor
Yüce, “Tespit edilen vatandaşlarımızla ilgili ivedilikle işlemler başlatılıyor. Sağlık, barınma, giyim, kişisel bakım ve yiyecek ihtiyacı olan mağdur vatandaşlarımıza destek olunuyor. Kış süresince ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım elimizi uzatmayı sürdüreceğiz. Ancak unutulmamalı ki; sosyal yardımlaşma konusunda herkese sorumluluklar düşüyor. Hemşerilerimizin desteğini istiyoruz. Vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesi 444 40 54, ALO 153 Çözüm Masası ve ALO Zabıta 277 54 10 telefon numaralarını arayarak bizlere ulaşabilirler. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin bilgilerini bizimle paylaşabilirler” ifadelerini kullandı.