HABERLER

Şehrin yeni giriş kapısında altyapı hazırlanıyor

SASKİ Hızırilyas tesisleri ve 32 Evler mevkii arasına kazandırılacak şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmalar ile ilgili bilgiler veren YOLBAK Başkanı Haydar Akbulut, “Bölgede kazı ve zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Duvarlar için gerekli işlemler gerçekleştirilecek. SASKİ güzergâhta yağmursuyu çalışması başlatacak ve yol altyapısı hazırlanmış olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı (YOLBAK) Haydar Akbulut, SASKİ Hızırilyas tesisleri ve 32 Evler mevkii arasına kazandırılacak şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Bölgede kazı ve zemin düzenleme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Akbulut, bu etabın tamamlanmasının ardından duvar inşasına geçileceğini, yağmursuyu işlemlerinin tamamlanması ile de yol altyapısının tamamen hazırlanacağını belirtti.

950 metrelik giriş kapısı
Akbulut, “Serdivan Esentepe bölgesinden şehir merkezine bağlantıyı sağlayacak yeni bir yol çalışması başlattık. Bu büyük ulaşım yatırımının müjdesini Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu şehrimize vermişti. Bu doğrultuda bizim çalışmalarımız kesintisiz sürüyor. Beşköprü-Hızırilyas Tepesi arasındaki 950 metrelik yeni giriş kapısı ile şehir merkezi ulaşımına önemli bir alternatif getireceğiz. Çalışmamız tamamlandığında E-5 yolunu kullanarak İzmit yönünden gelen araçlar, 32 Evler mevkii ve direkt Serdivan üzerinden şehre giriş yapabilecekler” diye konuştu.

Yol altyapısı hazırlanıyor
Kazı ve zemin düzenleme çalışmalarının ardından yapılacak işlemlere ilişkin de bilgiler veren Haydar Akbulut, “Kazı ve zemin düzenleme çalışmaları tamamlandıktan sonra duvar için gerekli işlemler gerçekleştirilecek. Daha sonra SASKİ güzergâhta yağmursuyu çalışması başlatacak. Böylece yol altyapısı hazırlanmış olacak. Bundan sonra artık yeni yol için her şey hazır olmuş olacak. Asfalt, ışıklandırma, yaya yolu ve çevre düzenlemelerinin ardından projeyi şehrimize kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.