SAKVA Genel Koordinatörü Mehmet Ersöz, Sakaryalı hayırseverleri Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için SAKVA’ya beklediklerini dile getirdi.

Sakarya Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı (SAKVA) Genel Koordinatörü Mehmet Ersöz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sakaryalı hayırseverlere seslendi. İhtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı’nda yardım ulaştırmanın ve onları mutlu etmenin önemine dikkat çeken Ersöz, yardıma muhtaç olan ailelere yardımcı olmak için tüm hayırseverleri SAKVA’ya beklediklerini söyledi.

Hisse ile kurban kesimi
Kurban Bayramı’na çok yoğun bir çalışma ile girdiklerini belirten Ersöz, “Kurban Bayramı’nda yardıma muhtaç aileler ve sığınmacı kardeşlerimiz için kurban kesimi yapıyoruz. Sakaryalı hayırseverlerimiz hisse ile kurban kesimine katılabiliyorlar. Kesimlerimizi şeffaf bir şekilde, hayırsever vatandaşlarımız eşliğinde yapıyor ve yardıma muhtaç ailelere dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız yardımlarla Sakarya’yı sosyal kaynaşmayı en güzel şekilde ortaya koyan bir şehir haline getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kıyafet yardımı
Yardıma muhtaç ailelerin kıyafet sıkıntısına da değinen Ersöz, “Kıyafet konusunda da sıkıntılarımız var. Hayırsever ailelerimizden bu konuda bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız isterlerse yardıma muhtaç vatandaşlarımızın adreslerini ve numaralarını da verebiliyoruz. Gönül köprülerini birlikte kurmak için, zor günlerimizde darda kalana yardımcı olmak için tüm hemşehrilerimizi vakfımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.