HABERLER

“Sakarya’nın yöresel ürünleri için yeni merkez geliyor”

Erenler’de hayata geçirilecek Yöresel Ürünler Merkezi’nde çalışmaların başladığını ve proje ile şehrin yöresel ürünlerinin tanıtımının ve satışının yapılacağını açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “Bazı şehirler vardır ki marka ürünleriyle özdeşleşmiş, üretildiği ya da yetiştirildiği yörenin adıyla anılmaya başlayan bir yapıya bürünmüştür. İnşallah bizde şehrimiz yöresel ürünlerinin tanınırlığını arttıracak, Erenler’de ADA AVM önünde Yöresel Ürünler Merkezi’ni hızla tamamlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler’de inşa edilecek Yöresel Ürünler Merkezi projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sakarya’nın ürün çeşitliliği ve marka değeri taşıyan ürünlerinin tanıtımının ve satışının yapılacağı örnek bir çalışmayı hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Erenler’de ADA AVM önünde Yerel Kültür Derneği kıl çadırının bulunduğu alanda çalışmaların başladığı projenin kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmet sunmaya başlayacağını açıkladı.

Yöresel ürünler marka olacak
Sakarya’nın ürün çeşitliliğini destekleyecek ve marka değerini arttıracak Yöresel Ürünler Merkezi projesini çok önemsediğini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Bazı şehirler vardır ki marka ürünleriyle özdeşleşmiş, üretildiği ya da yetiştirildiği yörenin adıyla anılmaya başlayan bir yapıya bürünmüştür. Bu anlamda pek çok örnek gösterebiliriz. Kayısı denildiğinde akıllara nasıl Malatya, fıstık denildiğinde Gaziantep, kaymak denildiğinde Afyon geliyorsa; Sakarya denildiğinde de akıllara ayvanın, kabağın, keşkeğin, mısırın ve diğer tüm yöresel ürünlerin gelmesini sağlayacağız. Şehrimizin yöresel ürünlerinin tüm ülkemizde ve hatta dünyada tanınırlığını arttıracak, şehrimizde yöresel ürünler üreten çiftçimizin, vatandaşamızın gelir düzeyine katkılar sunacağız. Yöresel Ürünler Merkezi ile şehrimiz yöresel ürünlerinin de satışını gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımızı başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.