HABERLER

Sakarya Türkiye'ye Örnek Olacak

Sakarya Türkiye'ye Örnek Olacak

Dişli: Muhalefet sorumsuz davranıyor

Danışma Meclisi Toplantısında açılış konuşmasını yapan AK Parti Milletvekili Şaban Dişli, muhalefetin tavrını sert bil dille eleştirdi. Dişli, “Uzun yıllar görmezden gelinen konuları çözüme kavuşturmak için AK Parti’nin yürütmüş olduğu çalışmalar karşısında maalesef muhalefet sorumsuz bir şekilde davranıyor. Dün bir genel başkan çıkmış, yüce divandan bahsediyor. Böyle bir muhalefet olur mu? İşleri sadece eleştirmek. Yerine ne öneriyorsunuz dediğimizde hiçbir şey söyleyemiyorlar. Devamlı etrafa tehditler savurarak konuşuyorlar. Böyle bir sorumsuzluk asla kabul edilemez. Biz ülkemiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bunlar bizi eleştirecek, yaptıklarımızı anlamaya çalışacak ancak biz milletimizden aldığımız güçle, Türk insanının daha müreffeh bir hayat sürmesi, daha özgür bir ülkede yaşaması için vermiş olduğumuz mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Toçoğlu: ‘Ayrımcılık tohumları ekenlerin oyununu boşa çıkaracağız’

Dişli’nin ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, konuşmasının ilk bölümünde Sakarya’nın kültürel yapısının önemine ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, “Dün akşam Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Erzurumlular Gecesi’ne katıldık. Bildiğiniz gibi Erzurum’un ve Erzurumluların bizim tarihimizde ayrı bir önemi vardır. Salona girdiğim ilk anda ayrı bir heyecana kapıldım. Şöyle ki; hepimizin bildiği gibi şehrimizde farklı coğrafyalardan gelerek buraya göç etmiş binlerce aile bulunuyor. Bunun güzelliğini, bunun ayrıcalığını ve bunun keyfini düşündüm. Farklı coğrafyalardan Sakarya’ya göç ederek, bu topraklarda yaşamını sürdüren insanların oluşturduğu Sakaryalı profili bizim en büyük ayrıcalığımızdır. Bu bizim belki de en güzel ve en seçkin ayrıcalığımızdır. Ne kadar büyük bir zenginlik ve ne kadar büyük bir hoşgörü iklimi. Bu ayrıcalık Sakarya’mızın Türkiye’ye örnek olacak bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.  Biz bu barış ve hoşgörü ikliminin ülkemizin her alanında hakim olmasını arzu ediyoruz. Ülkemizde kardeş kavgasının sürmesini, yıllardır bir arada huzur içinde yaşayan bizlerin arasına ayrımcılık tohumları ekilmesini istemiyoruz. AK Parti hükümetinin attığı barış ve kardeşlik adımlarının altında bu bakış açısı yatmaktadır” dedi.

 

Hizmetlerimizi aksatmayacağız

2011 seçimlerinin önemine de değinen Başkan Toçoğlu, “Bizlerin yapmış olduğu iyi niyetli çalışmalar karşısında birileri elbette rahatsız olacaklar. Bakın Sakarya’da muhalefet yapanlara, hayatında en son ne zaman tiyatroya, sinemaya gittiği belli olmayanlar kalkmış bize kültürden, sanattan bahsediyor. Bu nasıl bir bakış açısıdır anlamış değiliz. Biz bunlara takılmayacağız, biz önümüze bakacağız. Bizim yolumuz uzun, yapacak çok işimiz var. Sakarya’nın daha modern ve çağdaş bir şehir olabilmesi için bıkmadan usanmadan yolumuza devam edeceğiz. Projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz, hizmetlerimizi aksatmayacağız. Bu nedenle bizler bu süreçte son derece dikkatli olmak zorundayız. Türk siyasi tarihinin belki de en önemli seçimlerinden birisini yaşayacağız. Bu tarihi sorumluluk gelip kapımıza dayanmıştır. Boşa geçirecek tek bir dakikamız dahi yoktur. Teşkilatlarımız devamlı halkın içinde olmak mecburiyetindedirler. Çok çalışmalı, dinamik olmalı, durmamalı; ve en önemlisi her zaman milletimizin yanında olmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Engelli demokrasi kaderimiz değildir

Basına kapalı bölümde son konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu ise AK Parti iktidarının icraatlarından söz etti. Uncuoğlu, “Engelli demokrasi bu milletin kaderi değildir. Çağdaş normların gerisinde kalan bir hukuk bu ülkenin kaderi değildir. Ülkemizin rotası, güzergâhı bellidir; ileri demokrasiye ve gelişmiş bir hukuk sistemine doğru yol alıyor. İşte böyle bir iktidarın mensubu olma şuuruyla biz teşkilat mensupları da elbette üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bu kapsamda üye çalışmalarını hızlandırmak, sandık kurullarını eksiksiz ve tam olarak oluşturmak. SKM’leri daha şimdiden çalışır hale getirmek, hukukçuları, eğitimcileri tespit etmek, kademele toplantılarını aksatmadan yapmak, danışma meclislerini önemsemek ve tüm unsurlarımızı seferber etmeliyiz” dedi.