HABERLER

İhtisas Merkezi’nden İlk Yılsonu Sergisi

Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ilk sergisini yapmaya hazırlanıyor. 31 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek törende kursiyerlerin hazırladığı eserler kültür sanat dostlarının beğenisine sunulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen kursların yılsonu sergilerinde sıra Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde. Faaliyetlerine bu yıl başlayan merkezde kursiyerlerin yıl içerisinde hazırladıkları eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama merkezin ilk olacak olan yılsonu programı için tüm sanatseverleri Sakarya Sanat Galerisi’ne davet etti.

12 Geleneksel Sanat Branşı
Kama yaptığı açıklamada, “12 geleneksel sanat branşında eğitim veren Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ilk sergisini yapıyor. Hem eğitim merkezi hem de bir müze olan merkezde geleneksel sanatların çağdaş ustaları eserleri ile genç kuşaklara adeta ufuk açıyor. 31 Mayıs Salı günü, saat 18.00’de, Sakarya Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek olan programda kursiyerlerin yıl içerisinde hazırladıkları eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Tüm halkımızı sergimize bekliyoruz” dedi.