HABERLER

Hedef En Kısa Sürede Tarihi Ada’yı Yenilemek

Uzun Çarşı Yenileme Projesi’nde yapım ihalesini kazanan yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Hedefimiz; en kısa sürede projeyi tamamlamak. Bu yüzden arkadaşlarımıza altını çizerek ifade ettik; gerekiyorsa 24 saat değil, 25 saat çalışılarak proje nihayete erdirilecek. Gece gündüz, aralıksız bir şekilde projede çalışmalar sürecek” dedi. Toçoğlu ayrıca projede gelinen son noktayı bölge esnafı ile bir araya gelecekleri toplantıda görüşeceklerini de söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı Yenileme Projesi yapım ihalesini kazanan yüklenici firma yetkilileri ile bir araya geldi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nda gerçekleşen görüşmede Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, büyükşehir bürokratları, başkan danışmanları ve firma temsilcileri yer aldı.

Güvenli Bir Çalışma Ortamı
Dönüşüm projesi ile ilgili son detayların ele alındığı toplantı sonrası değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, şunları söyledi; “Bugün büyükşehir bürokratları ve Uzun Çarşı’da başlattığımız projede ihaleyi kazanan firma temsilcileri ile bir araya geldik. Tarihi adadaki dönüşümün ayrıntılarını bir kez daha ele aldık. Yüklenici firma temsilcilerine de ifade ettik; proje süresince esnaf asla mağdur edilmeyecek. Tüm önlemlerin alındığı güvenli bir çalışma ortamı tesis edilerek, bölgede ticaret yapan esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız çalışma boyunca huzurlu bir süreç yaşayacak.”

İlk Kazma İçin Geri Sayım
“Toplantıda üzerinde durduğumuz asli mesele: projenin süresi ile ilgili olan kısımdı. Hedefimiz; en kısa sürede projeyi tamamlamak. Bu yüzden arkadaşlarımıza altını çizerek ifade ettik; gerekiyorsa 24 saat değil, 25 saat çalışılarak proje nihayete erdirilecek. Gece gündüz, aralıksız bir şekilde projede çalışmalar sürecek. Sürenin uzamaması bizim için çok önemli. Bu konudaki hassasiyetimizi bir kez daha firma yetkililerine ifade etmiş olduk. Ayrıca projede gelinen son noktayı bölge esnafı ile bir araya geleceğimiz toplantıda da ele alacağız. Bilindiği üzere bölgedeki dönüşüm ada ada gerçekleşecek. Planlama yapıldı. İlkeler ve yol haritası belirlendi. İnşallah ‘Bismillah’ diyerek ilk kazmayı yakın zamanda bölgeye vuruyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.”