HABERLER

Geyve’nin Çehresi Değişti

Geyve’de başlatılan asfalt çalışmalarının sona erdiğini açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Söz verdiğimiz gibi; Geyve için en iyisini arzuladık ve hayata geçirdik. Yalnızca son etap çalışmalarımızda 18 bin ton asfalt kullandık. Geyve daha da iyisini hak eden bir ilçemiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin güneyinde başlattığı asfalt çalışmalarının bir yenisini daha sonlandırdı. Daha önce Pamukova’da altyapı çalışmalarının sona erdiği arterlerde asfalt atağı başlatan Büyükşehir, Geyve’de de sağlam altyapıya kavuşan güzergahlarda kapsamlı bir asfalt çalışması gerçekleştirdi. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Söz verdiğimiz gibi; Geyve için en iyisini arzuladık ve hayata geçirdik. Yalnızca son etap çalışmalarımızda 18 bin ton asfalt kullandık. Geyve daha da iyisini hak eden bir ilçemiz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Asfalt Tamam
Gerçekleştirilen çalışmaları da değerlendiren Oktar, “Bilindiği üzere Geyve’de 94 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlanmış, sağlam altyapıya kavuşan alanlarda da asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Önceliğimiz altyapı. Bu konuda adımlarımızı atar atmaz, asfalt konusunda hamleler gerçekleştiriyoruz. Geyve Konyalı Ali Bey, Enverpaşa, İstanbul, Değirmen, Karaağaç, Ankara, Şeyhedebali Caddeleri ve Fabrikalar yolunda çalışmalarımız tamamlandı. Güzergahlar yeni yüzlerine kavuştu” dedi.

Büyükşehir’le Geyve Kazanıyor
Ali Oktar açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Toplam uzunluğu 10 kilometre olan bu güzergahlarda örnek bir çalışma gerçekleştirmiş olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu da Geyve’nin daha iyi standartlara kavuşacağını ifade etmişlerdi. Bu anlamda ilçemize değer kazandıran bir program izledik. Daha önce de açıklandı. İhalesi tamamlanan 17 kilometrelik içmesuyu hattıyla da ilçemiz hem bol ve sorunsuz içmesuyuna kavuşacak hem de bu bölgelerde de asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Büyükşehir’in güçlü hizmet eliyle Geyve kazanmaya devam edecek.”