Büyükşehir Belediyesi Mahallemde İftar Var buluşmaları, Geyve’de gerçekleştirilen programla devam etti. Kapalı Pazar Yeri ve çarşı içinde kurulan sofralarda misafir edilen binlerce vatandaş huzura, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe ‘amin’ dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ programları devam ediyor. Daha önce Karapürçek, Sapanca, Hendek, Kocaali, Kaynarca ve Arifiye’de yüzlerce vatandaşı aynı sofralarda bir araya getiren buluşmalar bu kez Geyve’de gerçekleştirildi. Kapalı Pazar Yeri ve çarşı içine kurulan sofralarda Geyveliler bir araya geldi. Etkinlik, iftar öncesinde İstanbul Bağcılar İmam Buhari Camii İmam Hatibi Hasan Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile başladı.

Başkan Toçoğlu’ndan selam var
Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, gönül sofralarını tek tek dolaşıp, vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti, hayırlı iftarlar diledi. Ardından okunan ezanlar ile Geyveliler ellerini semaya çevirdi, yapılan duaların ardından oruçlar açıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Başkanvekili Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Geyvelilere selamını iletti.

Hayırlı hizmetler
Kılıç, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, Cumhurbaşkanlığı Seçim Çalışmalarını başlatan Başbakanımızın yanında olmak için İstanbul’a gitti. Sayın Başkanımızın tüm Geyvelilere selamı ve Ramazan tebriği var. Bizler bu coğrafyayı daha iyiye, daha güzele ulaştırmak için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Rabbim tüm vatandaşlarımıza en hayırlı hizmetleri sunmayı bizlere nasip etsin. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu. Kılıç’ın ardından konuşan Geyve Belediye Başkanı Kaya da vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.  İftar programının ardından etkinlik meddah ve orta oyun gösterileri ile devam etti.