Döngeloğlu'na Büyük İlgiDöngeloğlu'na Büyük İlgiDöngeloğlu'na Büyük İlgi

Programlar devam edecek
Programın başında kısa bir konuşma yapan Daire Başkanı Davut Yüce, Kaynarca'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümünü kutladı. Yüce, "Gelen talepler doğrultusunda çok değerli Ömer Döngeloğlu'nu vatandaşlarımızla buluşturmayı sürdürüyoruz. Akyazı ve Geyve programlarımız çok güzel geçti hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Bugün de Kaynarcalı hemşerilerimizin büyük bir teveccühü var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Programlarımızı ilçelerimizde sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Başkan Özel'den Teşekkür
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, gerçekleştirdiği kısa selamlama konuşmasında, ilçelerinde misafir ettikleri Ömer Döngeloğlu'na ve programı düzenleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Özel, Döngeloğlu'na günün anısına çiçek takdim etti.


Asr-ı Saadette Kadın ve Aile
Daha sonra kürsüye çıkan Ömer Döngeloğlu Sakarya'nın her yerinde gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konferansında, Asrı Saadeti ve Hz. Muhammed'in (s.av.) hayatından örneklerle aile hayatının önemini  anlattı. Aile hayatının daha huzurlu geçmesinin yolunun Peygamber sünnetinden geçtiğini dile getiren Döngeloğlu, "Aile hayatımızda hepimiz ufacık şeyleri büyüterek ailemiz fertlerinin kalbini kırarız. Evlatlarımızın huzurunda onlara kötü örnek olacak şeyler söyleriz. Peygamber Efendimiz gayrimüslimlere bile kötü söz söyletmemiştir. Kötü sözden kaçınmalı, O'nun sünnetine uyarak güzelliklerle ailemizi donatmalıyız" şeklinde konuştu. Yaşça büyüklere saygıyla yaklaşmanın öneminden de bahseden Döngeloğlu, "Peygamberimiz bizlere en güzel örnektir. Bizim dinimiz, adetimiz, kültürümüz, hepsi, yaşlılarımıza saygı ve sevginin öneminden kuvvetle bahseder. Aile ve sosyal hayatın güzelliği saygı ve sevgiden geçer. Yaşlılara ve muhtaçlara sevgiyle yaklaşmak dinimizde ne kadar örnek ve büyük bir davranıştır" ifadelerini kullandı.