HABERLER

Çocuk Sanat Atölyesi’nde Yeni Dönem Başladı

Büyükşehir Çocuk Sanat Atölyesi’nde yeni dönemin başladığını belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik sergi gezileri ve karşılıklı eğitsel çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimiz kapsamında gençlerimizin sanata karşı ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Çocuk Sanat Atölyeleri’nde yeni dönemin başladığını belirtti. Aktürk, “Büyükşehir Belediyesi olarak 2013 yılından beri gerçekleştirdiğimiz Çocuk Sanat Atölyeleri’nde yeni dönem başladı. Atölye eğitimlerimizi Ofis Sanat Merkezi ve Sakarya Sanat Galerisi’nde gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimiz kapsamında bugüne kadar yaklaşık 2 bin öğrencimize eğitim sunduk” diye konuştu.

Eğitsel Çalışmalar
Aktürk, “Yeni dönem eğitimlerimiz kapsamında ilk olarak Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulu öğrencilerimizi misafir ettik. Geçtiğimiz günlerde sanatçı Şive Neşe Baydar’ın ‘Arada Bir Yer’ sergisini gezip, sanatçı Baydar ile tanışıp birlikte resim çalışması yaptılar. Okullarımızdan gelecek talepler doğrultusunda sergi gezileri ve karşılıklı eğitsel çalışmalarımız devam edecek. Tüm okullarımızı Çocuk Sanat Atölyelerimize davet ediyoruz”  ifadelerini kullandı.

Tüm Okullara Davet
Eğitimler ile ilgili açıklamalarda da bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik sergi gezileri ve karşılıklı eğitsel çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimiz kapsamında gençlerimizin sanata karşı ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz. Okullarımızdan gelen talep doğrultusunda sergi gezileri ve atölye çalışmaları düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.