HABERLER

Çark Suyu Kenarı Hayat Buluyor

Çark Suyu Kenarı Hayat Buluyor

1 ve 2. etap tamam
Çark Suyu Kenarı Rekreasyon Projeleri kapsamında daha önce tamamlanan çalışmalar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yazlık-Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi ismini verdiğimiz ve 4 etaptan oluşan projenin 1. ve 2. etabını daha önce tamamladık. İlk etapta 11 bin metrekare alanda çalışmalar yaptık; çocuk parkları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar ve açık hava tiyatrosunu Sakarya’mıza kazandırdık. 2. etap çalışması 1. etaba göre daha kapsamlı oldu. 2. etap çalışmamızın içerisinde; bir otopark, biri açık biri kapalı olmak üzere 2 adet halı saha, dört tanesi açık iki tanesi kapalı olmak üzere 6 adet tenis kortu, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu ve içerisinde oturma alanlarının, çay bahçelerinin, kafelerin yer aldığı 1 adet sosyal tesisi tamamladık. Ayrıca Yazlık Bölgemizde SASKİ tarafından yürütülen kanalizasyon çalışmamız da hızla devam ediyor” dedi.

 

Aquapark geliyor
Yazlık Bölgesi’ne yapılan birbirinden güzel yatırımlardan biri olan ve 4. etap kapsamında sözleşmesi imzalanan Aquapark hakkında bilgiler veren Başkan Toçoğlu, “4. etap kapsamında son derece modern bir şekilde inşa edilecek olan Aquapark’ı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Projemizin tamamlanan etaplarında birçok tesis inşa ettik. Yeşil alanlarıyla, yürüyüş yollarıyla şehrimizin nefes alacağı yerleri oldu. Çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. İnşallah 4. etapta çok güzel olacak. Yaz aylarında hemşerilerimizin gidebileceği çok güzel bir mekânı daha olmuş olacak. Yeni tesisimizin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Led aydınlatmalı modern köprüler
Rekreasyon Projeleri çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Çark Deresi’nin iki tarafını birbirine bağlayacak iki köprü yapacaklarını da belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Yazlık Bölgesi ile Rekreasyon alanı arasında 2 adet modern köprüyü Sakarya’mıza kazandırıyoruz. Köprülerin uzunluğu 22m, genişliği 3 m olacak. Çelik asma yaya köprülerini, led ışıkları ile aydınlatarak bölgeyi çok güzel bir görünüme kavuşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

46 bin metrekarelik 3. etap başlıyor
Rekreasyon Projesi’nin 3. etabının 46 bin metrekareden oluştuğunu belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Yazlık 3. etap çalışmaları ile 46 bin metrekarelik alanda şehrimiz yeni yeni tesisler kazanacak. 3. etabın içerisinde; 2500 metrekare yürüyüş yolu, toplam 550 metrekare 2 adet çocuk oyun alanı, toplam 400 metrekare 2 adet fitness alanı, 3 adet basketbol sahası, biyolojik havuz, piknik alanları, pergolalar ve donatı malzemeleri yer alacak. Yapılan çalışmalarla Çark suyu kenarına, bölgeye can veriyoruz” dedi.

 

Tören 24 Nisan’da
Bölgeye ve Sakarya’ya yapılan yatırımların devam edeceğini ve Sakarya’yı 2023 vizyonu ile çok daha modern bir kent hüviyetine kavuşturma hedeflerinin olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hamdolsun bugüne kadar verdiğimiz sözlerin hepsine bağlı kaldık, arkasında durduk. İlkelerimizden asla taviz vermedik. Sadece günü kurtarmanın derdinde olmadan şehrimizin geleceğine yön verecek çalışmalara imza attık. Biz bu şehre hizmet için varız. Sakarya’mıza yapacağımız daha çok hizmet var. Birbirinden önemli ve şehrimizi modernleştiren yatırımlarımızın açılış ve temel atma törenini 24 Nisan Salı günü saat 18.00’de yapacağız. Yapacağımız törene vatandaşlarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.