HABERLER

Caddeler Artık Çok Daha Güzel

Şehrin muhtelif bölgelerinde başlatılan kaldırım ve orta refüj yenileme çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Kentsel tasarım ve cadde yenilemeleriyle, peyzaj estetiği ve çevre düzenlemeleriyle şehrimiz cadde ve sokaklarına yeni yüzler kazandırıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, şehrin muhtelif bölgelerinde başlatılan orta refüj ve kaldırım yenileme çalışmalarının tamamlandığı açıkladı. Oktar, “TÜVASAŞ Caddesi olarak bilinen İbrahim Kangal Caddesi’nde yenileme çalışmalarını başlattığımızı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurmuştuk. Arterde çalışmalarımız tamamlandı. Caddemiz daha modern bir görünüme kavuştu. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yazlık Caddesi Tamam
Yazlık Caddesi ile Eski Kazımpaşa kavşaklarını birbirine bağlayan güzergahta da çalışmaların tamamlandığını açıklamalarına ekleyen Oktar, “Yaklaşık 300 metrelik bu güzergahta da orta refüj çalışmaları başlatmıştık. Bölgemizde de çalışmalarımız tamamlandı. Araçların kontrollü geçişlerini sağlamak amacıyla güzergâh üzerindeki kavşakta da gerekli düzenlemelerimizi gerçekleştirdik. Artık arterde trafik akışı daha güvenli ve kontrollü olacak. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarımız Devam Edecek
Maliye Caddesi’ndeki çalışmalarda da sona gelindiğini açıklayan Ali Oktar, “Yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleri kapsamında Maliye Caddesi’ndeki çalışmalarımız da devam ediyor. Bölgede yürüyüş yolu, aydınlatma sistemi, orta refüj ve çevre düzenleme çalışmalarını içeren kapsamlı bir proje başlatmıştık. Ekiplerimiz orta refüj, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını tamamladı. Yürüyüş yollarındaki çalışmalarımız da tamamlanmak üzere. İnşallah yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerimiz artarak devam edecek” dedi.