Büyükşehir Belediyesi 81 mahalleden gelen çocuk oyun grubu talebini karşılıksız bırakmadı. Başkan Yüce’nin talimatlarıyla yeni çocuk oyun grupları hızla hazırlandı ve düzenlenen törenle 81 mahalleye teslim edildi. Başkan Yüce, “Çocuklarımızın fiziksel ve kişisel gelişimi için oyunların ve oyun gruplarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu 81 mahallenin talebini de karşılıyor her birine oyun gruplarını teslim ettik. Mahallelerimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde sosyal alanlar inşa etmeye devam ediyor. Bu kapsamda 81 mahalleden gelen çocuk oyun grubu talebine Büyükşehir’den karşılık geldi. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatlarıyla hazırlanan yeni çocuk oyun grupları 81 mahalleye törenle teslim edildi. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı önündeki teslim programına Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve 81 mahallenin muhtarları, büyükşehir bürokratları ve basın mensupları katıldı. Başkan Yüce, muhtarlara oyun grubu sertifikasını takdim etti.

Başkan Yüce’ye teşekkür
Törende söz alan Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Başkanımız Ekrem Yüce önderliğinde park bahçeler daire başkanlığımızdan talep eden muhtarlıklarımıza çocuk oyun parkı teslim edeceğiz. İnşallah imkanlar ölçüsünde diğer mahallelerimizde çocuk oyun parkları teslim edilecek. Çocuklarımız için çok önemli olan bu oyun parklarının mahallelerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Her çeşit sosyal alan var
Sakarya’da her çeşit sosyal alanlar oluşturduklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz projeler, hizmet anlayışımızın ve gelecek ufkumuzun en güzel göstergesidir.  Altyapı, üstyapı, sosyal donatı alanları, dezavantajlı gruplara destek, eğitim çalışmaları, kültür ve sanat faaliyetleri, sanayi yatırımları, tarım yatırımları ve sosyal projeler derken hizmetlerimizi dolu dolu gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimiz 7’den 70’e aileleriyle veya arkadaşlarıyla güzel, eğlenceli vakit geçirmeleri bizim için çok önemli. Bu düşünceyle Sakarya’mızda, Ters Ev’den Vagon Kıraathanesi’ne, Karaman Engelsiz Millet Bahçesi’nden Uçak kafe ve restorana, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi Mola Kıraathanesinden Lunaparka kadar her çeşit sosyal alanlar oluşturduk” dedi.

Çocuk gülerse herkes güler
Yaşamın her alanında vatandaşlarının yanında olduklarını ifade eden Başkan Yüce, “Yaşamın her alanında sizin yanınızda oluyor, sizin için hizmet ediyoruz. Bu hizmetlerimizde önceliğimiz her zaman, geleceğimizin mimarları olan kıymetli çocuklarımız. Geleceğimizin sahibi olan çocuklarımıza özgün hayallerinde, tutkularında, ideallerinde, kendini ispat ve kimliğini bulma çabalarında onlara kolaylıklar, imkânlar sağlıyoruz. Sosyal alanlar inşa ediyor, SGM kursları açıyor, sporda destekçileri oluyoruz. Bugün burada teslimini gerçekleştireceğimiz Çocuk Oyun Grupları da kıymetli çocuklarımız içindir. Unutmayalım ki “Çocuklar gülerse, Herkes güler” diye konuştu.

Yaşanabilir şehir
Yaşanabilir şehir oluşturma gayesinde olduklarının altını çizen Yüce, “Her ziyaretimizde çocuklara ayrı bir önem verip taleplerini dinliyoruz. Çocuklarımızda haklı bir şekilde bizlerden oyun parkı istemişlerdi. Çocuklarımızın fiziksel ve kişisel gelişimi için oyunların ve oyun gruplarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak ve onların güvenli ortamlarda enerjilerini atabilmelerini sağlamak için oyun gruplarımızı hızla tamamladık. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak geçen sene 20 mahalleye oyun grubu kurduk. Sonrasında ise 81 mahalleden oyun grubu talebi almıştık. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu 81 mahallenin talebini de karşılıyor her birine oyun gruplarını teslim ediyoruz” diye konuştu.