Daire Başkanlıkları

1980 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi’nde okutman olarak göreve başladı.

2011-2013 yılları arasında SEKA Kâğıt Müzesi’nin Kurucu Koordinatörlüğü’nü yaptı. Sakarya Üniversitesi’nden 2007 yılında “19. Yüzyılda Adapazarı’nda Yabancıların Ekonomik ve Sosyal Yaşama Etkileri” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nde doktora eğitimine başladı. Sakarya tarihi ile ilgili yedi kitabı bulunmaktadır. Birçok akademik eserde 60’ı aşkın makalesi yayınlandı. Pek çok kültür eserinin editörlüğünün yanı sıra yayın kurullarında yer aldı. 2012 TÜBİTAK- Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) Ödülü sahibidir. Sakarya tarihinin konuşulduğu “Tarih Çarkı” programını hazırlayıp sunan Narin, Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölümü’nde doktorasına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Haziran 2020’den beri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı olarak görevine devam etmektedir.