Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları yeni dönem eğitimlerinde 82 branşta 7 bin öğrenci eğitim alıyor. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Kama, “Yeni dönem eğitimlerimize kısa süre önce başladık. Bu yıl eğitimlerimize yaklaşık 7 bin kayıt gerçekleştirildi. Kayıtlarımıza ilgi gösteren tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda yeni dönem eğitimleri devam ediyor. SAMEK 2016-2017 öğretim dönemi kapsamında güzel sanatlardan geleneksel sanatlara, müzik, dil ve mutfak eğitimlerine kadar 82 branşta hizmet sunduklarını ifade eden Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Kama, yaklaşık 7 bin kişinin yeni dönem SAMEK eğitimlerinde yer aldığını açıkladı.

20 Merkez 82 Branş
Kama, “Yeni dönem eğitimlerimize kısa süre önce başladık. Bu yıl eğitimlerimize yaklaşık 7 bin kayıt gerçekleştirildi. Kayıtlarımıza ilgi gösteren tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl branş sayımızı da 82’ye çıkardık. Aynı zamanda Karasu, Kaynarca, Akyazı, Arifiye ve Sapanca’nın ardından Geyve SAMEK’te hizmet sunmaya başladı. Böylelikle merkez sayımız 20’ye ulaşmış oldu. Kadınlarımızın ve gençlerimizin boş vakitlerini değerlendirmeleri ve kişisel yeteneklerini keşfetmesi açısından oldukça önemli. Tüm kursiyerlerimize başarılı bir dönem geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.