Büyükşehir Belediyesi özel sinema gösterimleri kapsamında bu hafta vizyona girdiği tarihte tüm eleştirmenlerden olumlu notlar alan Fransız yapımı ‘Can Dostum’ beyazperdeye yansıdı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından dünya sinemasından seçme film gösterimlerinin her hafta Perşembe günleri sinemaseverlerin beğenisine sunulduğu özel gösterimler devam ediyor. Ofis Sanat Merkezi Cep Sinema Salonunda ücretsiz gerçekleştirilen etkinliklerde bu hafta vizyona girdiği 2012 yılında tüm eleştirmenlerden olumlu notlar alan Fransız yapımı ‘Can Dostum’ beyazperdeye yansıdı.

Bu hikaye çok beğenildi
Zengin bir işadamı olan Philippe’nin yamaç paraşütü yaparken kaza yapması ve felç olması; ardından Driss’i evine yatılı yardımcı olarak alması ve bu ikilinin 7 gün 24 saat hayatın tadını çıkarmasını konu edinen film sinema tutkunlarına keyifli bir izlenim sundu. Sakaryalı sinemaseverlerin yoğun katılımları ile gerçekleşen gösterimin ardından gerçek bir hikayeden uyarlanan filmle ilgili duygularını paylaşan kültür sanat dostları, filmi beğenerek izlediklerini ve gerçekleştirilen program için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiklerini kaydettiler. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada ise, özel gösterimlerde Aralık takviminin 29 Aralık Perşembe günü ‘Umudun Peşinde’ filminin gösterimi ile sona ereceği ifade edildi.