Büyükşehir Belediyesi Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Nejat Uygur tarafından kaleme alınan Akidezadeler isimli oyun Sakaryalılarla buluştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Akidezadeler isimli tiyatro oyunu Sakaryalılarla buluştu. AKM’de Uygur Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen oyuna tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi. Senaryosu usta tiyatrocu Nejat Uygur tarafından yazılan ve Yıldırım Bayazıt tarafından yönetilen oyunun kadrosunda Cengiz Küçükayvaz ve Somer Karvan gibi tanınmış oyuncularda bulunuyor.

İstanbul’un köklü ailesi
Oyunda İstanbul’un köklü ve önemli sülalerinden olan Akidezadelerin yaşadığı ekonomik sıkıntı ve onun getirdiği zor günler işleniyor. Akidezadeler dedelerinden kendilerine miras kalan konağı satmışlardır. Onların önem verdiği cemiyet hayatının önemli temsilcilerinden birisi ise evlerine teftişe gelecektir. Ama böylesi sıkıntılı bir sabahta konağın bütün çalışanları aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle işi bırakmışlardır. Aile ne yapacağını bilmez bir haldeyken, olacakların kokusunu geceden alan Nüvit arkadaşı Boncuk’u konağa çağırmıştır. Bunun üzerine olaylar gelişir.