Genç Atölye’de kayıtlar başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan Genç Atölye’de kayıtlar başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Daire Başkanı İbrahim Aktürk, genç atölye ile birlikte lise öğrencilerine yönelik olarak teorik ve pratik yönlü eğitimler gerçekleştirileceğini söyledi.

10 farklı ders başlığı
Sakarya’da kültürel anlamda her kesime yönelik olarak faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Aktürk, “Genç Atölye ile liseli öğrencilerimize çeşitli kültürel hizmetler sunacağız. Derslerimiz 10 farklı başlık altında gerçekleşecek. Ders başlıklarımız Genç Edebiyat, Genç Tarih, Genç Gezgin, Kitap Tahlili, Geleneksel Sanatlar, Film Okumaları, Genç İstikbal, Genç Liderlik ve Yöneticilik, Fikir ve Proje Geliştirme ile Doğaçlama’dan oluşuyor. Gençlerimiz bu derslerde teorik ilimlerin yanında pratik boyutta eğitimler de alacaklar. Bu atölye genç arkadaşlarımızın yaz aylarını faydalı geçirmeleri için önemli bir fırsat olacak” diye konuştu.

6 haftalık eğitimler
İbrahim Aktürk açıklamalarını şu şekilde tamamladı; “Genç Atölye’de derslerimiz 6 hafta boyunca devam edecek. 8 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlattığımız kayıtlar, 23 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. Kayıtlar Orhan Camii karşısında bulunan SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi’nde yapılabilecek. Öğrencilerimiz atölyemize velileriyle birlikte kayıt olabilecekler. Kayıt olmak isteyenler ayrıntılı bilgi için 2770796 numaralı telefonu arayabilir. Tüm öğrencilerimizi kültür dolu bir yaz dönemi için Genç Atölye’ye davet ediyorum.”