Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında bu hafta ‘Şans Ayağıma Geldi’ filmi kültür sanat dostları ile buluştu. Ücretsiz gösterimin ardından değerlendirmelerde bulunan sinemaseverler gösterime girmeyen festival filmlerini Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile izlemenin ayrıcalığını yaşadıkları vurgusunda bulundular.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen özel sinema gösterimleri devam ediyor. Her hafta Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programlarda bu kez yönetmenliğini Thomas McCarthy’nin üstlendiği ‘Şans Ayağıma Geldi’ filmi sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatseverlerin ilgiyle takip ettiği ücretsiz film gösterimi vatandaşlardan tam not aldı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, özel sinema gösterimlerinin 10 Kasım Perşembe günü ‘Sen Şarkılarını Söyle’ filminin gösterimi ile devam edeceği ifade edildi.

Film Seçkileri Çok Güzel
Sinema gösterimine katılan ve seçilen filmleri çok beğendiğini ifade eden Adem Şentürk, “Seçilen filmler çok güzel. Örneğin Asghar Faradi’nin geçen ay bir filmi yayınlandı. Bu ay yine bir filmi var. Sakarya’da bu filmlerin gösterimleri sinemalarda gerçekleşmiyor. Bu bakımdan çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu yıl film seçkileri gayet güzel. Bu ay da gösterimlerde ‘Leviathan’, ‘Bir Ayrılık’ gibi kaliteli filmler var. Bunlar hep yabancı film Oscar’ına aday olan yapıtlar. Hepsi sanatsal anlamda değeri olan filmler. Ben hep takip ediyorum sinema gösterimlerini. Sinema gösterimleri bu yıl özellikle filmler konusunda çok daha planlı, çok daha iyi bir etkinlik haline geldi” ifadelerini kullandı.

Etkinlikten Çok Memnunuz
Etkinlikten memnuniyetini dile getiren bir diğer sanatsever Bahar Saner ise, “Sinema etkinliklerini her hafta takip etmeye özen gösteriyorum. Öncelikle biz sanatseverleri böyle güzel filmlerle buluşturduğu için etkinliği düzenleyen belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyelerinde bu imkânlar var. Özellikle bu filmler sanat festivallerinde gösterilen filmler. Bunları merak ediyorduk ama görme, sinemada izleme imkânımız olmuyordu. Bize bu imkânı sundukları için çok memnunum. Biz kültür sanat sevdalıları bu tarz etkinliklerin daha fazla yapılmasından yanayız. Şehrimizdeki sinemalarda, tiyatrolarda izleyemediğimiz yapıtları şehrimize getirirlerse çok mutlu oluruz” dedi.