Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen ‘En Büyük Haber’ isimli tiyatro oyunuyla devam etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen ‘En Büyük Haber’ isimli tiyatro oyunuyla devam etti. Hikayesini Ahmet Mercan’ın kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini ise Yunus Emre Obut üstlendi. Kur'an-ı Kerim'in anlaşılmasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan oyun AKM’de tiyatroseverlerle buluşurken, seyirciler tiyatro bitiminde oyuncuları ayakta alkışladı.

Üç adam’ın Kur’an ile tanışma süreci
‘En Büyük Haber’ tiyatrosunun hikayesi ise kısaca şöyle; Muhsin iflas etmiş bir fabrikatördür. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollar. Fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar. Fabrika müdürü İlyas ve çaycı Hayri her şeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmazlar. Muhsin derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz. Bir gün Muhsin’in köylüsü olduklarını iddia eden Sefer ve Rasim ofisi ziyaret ederler. Rasim ve Sefer bir gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Soygun esnasında etrafta bulunan kitaplara çarpan Rasim düşürdüğü Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlar. Bu esnada Muhsin iki hırsızı ansızın yakalar. Rasim ve Sefer Kur’an-ı Kerim’in kendileriyle konuştuğunu söylerler. Bu üç adam Kur’an ile tanışma sürecine gider ve değişim başlar.