HABERLER

Yeni Meydanda İlk Kazma Vuruluyor

Taraklılıların merakla bekledikleri yeni meydan projesinin kısa süre içerisinde temelinin atılacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun Taraklı’ya vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz. İlçemizin tarihi dokusu ile uyumlu yeni meydan projesinin kısa süre içerisinde temeli atılacak. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı Meydan Projesi’nde ilk kazmayı kısa süre içerisinde vuracaklarını açıkladı. Şehrin güney ucuna verilen yeni yaşam alanı müjdesi ile ilgili olarak daha önce projelendirme çalışmaları sonlanmış, ihale de tamamlanmıştı. Başkan Toçoğlu, 2 bin 500 metrekarelik yeni meydan için sözleşmenin imzalandığını ve yer tesliminin de gerçekleştirildiğini ifade etti.

Taraklı’ya Yeni Yaşam Alanı
Toçoğlu, “Projede sözleşme ve yer teslim işlemleri de sonlandı. İhaleyi alan firma Taraklı’ya şantiyesini kuruyor. Kısa süre içerisinde ilk kazma vurulacak. Hamdolsun Taraklı’ya vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Sosyal donatıları oldukça yüksek olacak bu yeni yaşam alanı ilçemizin tarihi dokusu ile de uyumlu olacak. Aynı zamanda Taraklı’nın turizm zenginliği açısından da projenin önemli bir yer tutacağı kanaatini taşıyoruz” diye konuştu.

Yeni Meydan Beğeni Kazanacak
Şehre yeni yaşam alanları kazandırma konusunda yeni projeler üzerinde çalıştıklarını da kaydeden Başkan Toçoğlu, “Taraklı Meydan Projesi’ni ilçemiz için çok önemli buluyoruz. Geride bıraktığımız yıl 300 bin turistin ziyaret ettiği bir ilçeden bahsediyoruz. Büyükşehir olarak Taraklımızı ziyaret eden misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamak adına da önemli bir çalışma olacak. Barındırdığı sosyal donatılarla merkez, yerli yabancı tüm misafirlerin beğenisini kazanacak”