HABERLER

Toçoğlu’ndan Bir Müjde Daha

Yerel seçimler öncesinde bölge esnafının yoğun bir şekilde talep ettiği Sakarya Caddesi yenileme çalışmalarının başlatıldığını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Sakarya Caddesi’nin yenilenmesi için 29 Ağustos’ta ihaleye çıkıyoruz. Projemiz kapsamında caddemizi kaldırım, peyzaj ve ışıklandırma sistemi ile daha yeni ve modern bir görünüme kavuşturacağız. Bölge esnafımıza ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, seçimlerden önce kamuoyu ile paylaşılan bir projede daha çalışmaların başlatıldığını müjdeledi. Bölge esnafından gelen talepler doğrultusunda Sakarya Caddesi’nde kapsamlı bir kentsel tasarım projesinin hayata geçirileceğini duyuran Başkan Toçoğlu, 29 Ağustos Cuma günü ihaleye çıkılacağını ifade etti. Toçoğlu, “Seçimlerden önce Sakarya Caddesi esnafımızla bir araya gelmiş, esnafımızdan gelen talepler doğrultusunda güzelleştirme çalışmalarının hayata geçirileceğini ifade etmiştik. Hamdolsun hemşerilerimize verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Sakarya Caddesi’nde yenileme çalışmalarına başlıyoruz” diye konuştu.

Sakarya Caddesi’nde örnek çalışma
Başkan Toçoğlu, “Atatürk Bulvarı, Karaağaç Caddesi, Çark Caddesi, Yuvam ve Şal Sokak’ta, şehrin muhtelif bölgelerinde cadde yenilemeleri ve kentsel tasarım projeleri gerçekleştirdik. İnşallah, Sakarya Caddemizde de örnek bir çalışma hayata geçirilecek. Projemiz kapsamında caddemizi kaldırım, peyzaj ve ışıklandırma sistemi ile daha yeni ve modern bir görünüme kavuşturacağız. Yürüyüş yollarını ise engelli vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yenileme çalışmaları devam edecek
Kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerinin devam edeceğini de belirten Toçoğlu, “Sakarya Caddesi Tretuar ve orta refüj yapım işleri için ihale sürecimizi de başlattık. 29 Ağustos’ta Sakarya Caddesi için ihaleye çıkıyoruz. İnşallah Sakarya Caddesi’ndeki çalışmaların ardından Kudüs, Ankara ve İnönü Caddeleri’nde yenileme çalışmalarının startını vereceğiz” şeklinde konuştu.