Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarının yaralarını sarmak için hayata geçirdiği Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, hızla tamamlanıyor. Son durumla ilgili bilgi veren Başkan Yüce, “Sokaktaki dostlarımız için en iyi merkezi kurmak için çalışıyoruz. Yoğun bakım, laboratuvar, acil müdahale odası, yaşam alanlarını kapsayan bu merkez dostlarımızın yaralarını saracak” dedi. Kaba inşaatı devam eden projenin neredeyse yarısının tamamlandığı belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Adapazarı Karakamış Mahallesi Yenikent Yolu üzerinde yapımına başlanan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin inşası hızla devam ediyor. Sokaktaki hayvanların yaşam kalitesini artırıp, acil müdahale olanağı sağlayacak olan tam donanımlı merkezin kaba inşaatı bitmek üzere. İçinde rehabilitasyon binası, yoğun bakım, laboratuvar, acil müdahale odası ve 360 hayvan yaşam alanını bulunduran merkez, sokak hayvanları için şifa yeri olacak. Kaba inşaatında sona gelinen projede çevre düzenlemeleri yapılıyor. Projede son durumu paylaşan Başkan Ekrem Yüce, çalışmaların neredeyse yarısının tamamlandığını açıkladı.

“En iyi merkezin kurulması için çalışıyoruz”
Sokak hayvanlarına acil müdahale ve bakımı sağlayacak en iyi merkezin kurulması için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’nın sokaklarında yaşayan her hayvan, Allah’ın bize emanetidir. Bunun bilinciyle onlar için en güzelini, en rahatını düşünüyor, projeler üretmeye çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi olan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz, sokaktaki canlarımıza şifa dağıtacak. Yenikent bölgesinde, 17 bin metrekare üzerine inşa ettiğimiz merkezimizde neredeyse yolu yarıladık. Kaba inşaatımız yakın zamanda bitecek inşallah. İç mimari ve çevre düzenlemelerinin sonrasında, teknik uygulamaları yapacağız. Bu merkez sayesinde şehrimizde sokak hayvanlarının yaraları tam anlamıyla sarılacak, onları rehabilite ve tedavi edecek uzman ekiple, her şey daha kolay olacak” dedi.

“Sokaktaki canlarımız için tüm imkanları sunuyoruz”
Başkan Yüce, sokak hayvanları için tüm imkanları seferber edip projeler ürettiklerini ifade ederek,  “Merkezimizin içerisinde yoğun bakım, laboratuvar, acil müdahale odası, yaşam alanlarını kapsayan ayrı ayrı binalar yer alacak. Ayrıca 180 adet yaz ve 180 adet yazlık hayvan yaşam alanının bulunduğu projede, sahiplendirme binası ile birlikte kafeterya da bulunuyor. Hayvansever dostlarımızın da sokaktaki canlarla vakit geçireceği, yapılan tedavi ve rehabilitasyon işlemlerini takip edeceği sosyal bir alan olacak aynı zamanda. İnşallah görevde olduğumuz süre boyunca sokak hayvanları hep önceliğimiz olacak. Dilsiz, masum bu canlar için elimizdeki tüm imkanları kullanıyor, her gün yeni bir proje üretiyoruz. Canlıya karşı merhametli olana, Allah’ta merhamet eder. Attığımız her adımı bu inançla atıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.