HABERLER

Pamukova’nın Sosyal Hayatına Büyük Katkı

Esentepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Pamukova’nın sosyal hayatına katkı sunacak projemizde çalışmalar hızla ilerliyor. İnşallah kısa süre içerisinde tesisimizi hemşerilerimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukova’da hayata geçirilecek olan Esentepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, 17 bin metrekarelik arazi üzerinde örnek bir tesis inşa edeceklerini söyledi. Karamehmetoğlu, “Pamukova’nın sosyal hayatına katkı sunacak projemizde çalışmalar hızla ilerliyor. İnşallah kısa süre içerisinde tesisimizi hemşerilerimizin kullanımına sunacağız” diye konuştu.

Yeni Cazibe Merkezi
Karamehmetoğlu, “Pamukova’yı tepeden gören Esentepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 17 dönümlük alan üzerine inşa edilen tesisle Mekece ve Bağlarbaşı boğazları rahatlıkla seyredilebilecek. Bulunduğu konum itibariyle de bu yol üzerinde seyehat edenler kolaylıkla tesisimize ulaşabilecek. Yeni yaşam alanının içerisinde yürüyüş yolları, kafeterya, mesire alanı, kamelyalar ve diğer sosyal donatılar yer alacak. Hem Pamukova için hem de şehrimiz için yeni bir cazibe merkezi inşa ediyoruz” dedi.

Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü de ifade eden Recep Karamehmetoğlu, “Tesislerde çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Projemizin içerisinde yer alan binanın kaba inşaatında işlemler devam ediyor. Yürüyüş yolları, kamelyalar ve diğer alanlarda da çalışmalar sürdürülüyor. İnşallah kısa bir süre içerisinde tesisimizi tamamlayıp Pamukova’ya kazandıracağız. Hemşerilerimizin vakitlerini hoşça geçirebileceği bu tesisin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.