Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Vakıfbank Genel Müdürlüğü Yerel Yönetimler Birimi ile bir araya geldi. Veysel Çıplak, “Üzerinde çalıştığımız çeşitli projeleri masaya yatırarak bunların geliştirilmesi ve en uygun finansman kaynağının temini konusunda karşılıklı görüşmelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi olarak dünyadaki finansman modellerini mercek altına alıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Vakıfbank Genel Müdürlüğü Yerel Yönetimler Birimi ile bir araya geldi. AKOM binasında gerçekleşen toplantıda Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, Büyükşehir Ar-Ge personelleri, Vakıfbank Genel Müdürlüğü Yerel Yönetimler Birimi, EBRD TURSEFF (Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı) uzmanları yer aldı.

Finansman modelleri
Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, “Vakıfbank Yerel Yönetimler Birimi ile bir araya geldik. Su yönetimi, çevre yönetimi, enerji verimliliği ve ulaşım projeleri, konularındaki yenilikçi projelerimizi Vakıfbank’a sunduk. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerinde çalıştığımız çeşitli projeleri masaya yatırarak bunların geliştirilmesi ve en uygun finansman kaynağının temini konusunda karşılıklı işbirlikleri oluşturarak mutabakata vardık. Dünyadaki finansman modellerini mercek altına alıyor, en iyi finansman uygulamalarını şehrimizde uygulamak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.