HABERLER

Bu tesisle şehri seyredeceksiniz

Maltepe Sosyal Tesisleri’nde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Yeni yaşam alanında sona yaklaştık. Oyun alanları tamamlandı. Kafeterya kısmımızda sona geldik. Kulemizin güçlendirme çalışmaları da noktalandı. Çelik montajlarımız başladı. 35 metre yüksekliğe sahip kuleyle şehrimiz izlenebilecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, inşa çalışmalarının devam ettiği Maltepe Sosyal Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Ekiplerden projenin son durumu hakkında bilgiler alan Başkan Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ile Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan eşlik etti. 35 dönümlük arazi üzerinde hayata geçirilen tesiste yapım çalışmalarının sürdürüldüğünü aktaran Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin yeni buluşma noktası olacak tesisimizde çalışmalar devam ediyor. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak, vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Terasta montajlar başladı
Başkan Toçoğlu, “Projemiz zengin sosyal donatı alanlarına sahip. Çocuklarımız için tasarladığımız oyun alanlarındaki işlemlerimizi tamamladık. Kafeterya kısmımızda ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İnce işçilikler yapılıyor. Projemizin içerisinde bulunan 37 yıllık kuleyi de muhafaza edeceğimizi ve seyir terası haline dönüştüreceğimizi ifade etmiştik. Güçlendirme çalışmalarımızı tamamladık. Teras çeliklerinin montajları başladı. 35 metre yüksekliğe sahip kuleyle şehrimiz izlenebilecek. Çevre düzenlemeleri de ekipler tarafından ivedilikle yürütülüyor” diye konuştu.

Sosyal yaşam alanı
Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yeni yaşam alanları konusunda önemli yatırımlar yaptık. Pamukova’da Esentepe Sosyal Tesisleri’ni tamamlamıştık. Kocaali ve Hendek’te yürüttüğümüz çalışmalalar da ise hızla devam ediyor. Arifiye Park’ta ise çalışmalarımızı başlattık. Hamdolsun yeni yaşam alanları, buluşma noktalarıyla şehrimizin sosyal hayatına büyük katkılar sunuyoruz. İnşallah Maltepe Sosyal Tesisleri de hem şehrimize hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunacak” dedi.