HABERLER

Bu Geziler Diğerlerinden Çok Farklı

Büyükşehir Belediyesi’nin STK’lar, okullar, siyasiler ve diğer gruplara dönük gerçekleştirdiği hizmet tanıtım gezilerine katılım rekor seviyelere ulaştı. Çevre, enerji, ulaşım, spor, altyapı ve kültür sanat alanında hayata geçirilen yatırımların yerinde incelendiği gezilerde son iki yılda 6 bin vatandaş misafir edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çözüm Masası birimi tarafından düzenlenen Hizmet Tanıtım Gezilerine gösterilen ilgi bu yıl da rekor seviyelere ulaştı. Halkla İlişkiler Müdürü Taha Toplu, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre, enerji, ulaşım, spor, altyapı ve kültür sanat alanında hayata geçirdiği yatırımlara dönük geziler düzenlemeye yeni dönemde de devam edeceklerini kaydetti.

6 Bin Katılımcı
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toplu, “Büyükşehir Belediyesi olarak yerel yönetimlerde şeffaflık ve vatandaş ile bütünleşme anlayışımızdan bir an olsun ayrılmıyoruz. Bu çerçevede ilk defa 2008 yılında hizmet gezileri adı altında bir etkinlik başlattık. Sadece son iki yılda hizmet gezileri ile 6 bine yakın hemşerimizin belediyemizin yatırımlarını yerinde incelemesine imkan sağladık. Bu sayede vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözleri yerine getirirken; aynı zamanda onların projelerimizi daha yakından tanımasını mümkün hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.