Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Müdürlükler

Nazmi YILMAZ

Nazmi YILMAZ

Şube Müdürü

1980 Yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Muğla’da tamamladı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni tamamladı. 2004-2006 eğitim öğretim dönemlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Arıcılık Bölümü’nde öğretim elemanı olarak görev aldı. Aynı dönemde Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin düzenlemiş olduğu Avrupa Birliği destekli “Muğla Arıcılığını Geliştirme Projesi”nde yer aldı. Proje kapsamında Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde Arı Hastalıkları ve Zararlıları, İlaç Kullanımlarında AB ile Uyum Eğitimi, Ana Arı Yetiştiriciliği ve Uygulamalı Arıcılık eğitimleri aldı.

2007 yılında Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na Veteriner Hekim olarak atandı. 2007-2008 yıllarında Yatağan İlçe Müdürlüğü, 2008-2012 yıllarında Geyve İlçe Müdürlüğü ve 2012-2019 yıllarında Pamukova İlçe Müdürlüğü’nde Veteriner Hekim olarak görev yaptı. Görev süresi boyunca Halk Eğitim Merkezlerinin açmış olduğu çok sayıda hayvancılık kurslarında usta öğretici olarak görev aldı.

25.12.2019 tarihinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na Şube Müdürü olarak ataması yapılmış olup halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 kız babasıdır.

×