Müdürlükler

İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce Hazırlık Eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Eş zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi & Harvard Üniversitesi İşbirliği ile kurulan İkinci Bahar Akademi’de psikoloji eğitimi aldı. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde İklim Değişikliği ve Küresel Isınma alanında yüksek lisans yaptı.

2004 yılına kadar gıda sektöründe “Sorumlu Müdür” olarak çalıştı. 2004 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi GSM Ruhsat Şube Müdürlüğü’nde başladığı görevine, 2005 yılından 2014 yılına kadar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda “Özel Atık ve Proje Uzmanı” olarak devam etti. Atık piller, bitkisel atık yağlar, atık motor yağları, elektronik atıklar, ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması organizasyonlarında aktif görev aldı. İklim değişikliği ve küresel ısınma konularında pek çok çalışmada yer aldı, seminerler verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nda ARGE Şube Müdürlüğü’nde “AB ve Dış İlişkiler Sorumlusu” olarak 3 yıl görev yaptı. Akıllı ve sürdürülebilir şehirler konusunda koordinasyon çalışmalarını yürüttü. ARGE Müdürü olarak 2 yıl hibe projelerinin koordinasyonunu sağladı ve Büyükşehir Belediyemizin kardeş şehir ilişkilerini yürüttü. Sakarya Kent Konseyi Kadın Meclisi'nde Yürütme Kurulu üyeliği ve Türkiye Belediyeler Birliği “Atık Komisyonu’nda” uzman olarak görev yaptı. Halen Türkiye Belediyeler Birliği’nde Proje Üretme Kurulu Üyesi olarak ülkemizdeki tüm belediyeleri ilgilendirecek AB destekli ortak projelerin hazırlanmasına katkı sunmaktadır. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığında Fon ve Kaynak Geliştirme Şube Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.