Sanatçı Hamide Uysal’ın Ziya Taşkent Konser Salonu ev sahipliğinde Sakaryalı sevenleri ile buluştuğu konserde müzik dolu bir gece yaşandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kültür sanat hayatına hediye edilen Ziya Taşkent Konser Salonu son olarak önemli bir buluşmaya daha ev sahipliği yaptı. Sevilen Sanatçı Hamide Uysal’ın katılımı ile gerçekleşen konsere katılım yoğun oldu. Uysal konserde orkestra arkadaşları ile birlikte Karadeniz’den Trakya’ya, Türk Sanat Müziği’nden ilahilere kadar değişik yöre ve türlerden pek çok eseri icra etti.

Büyükşehir’e konser teşekkürü
Çok heyecanlı olduğunu ve Sakarya’da konser vermesinin kendisi için çok önemli olduğunu belirten Uysal, “Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız İbrahim Aktürk’e çok teşekkür ederim. Çocukluğum Sakarya’da geçti. Dile kolay 18 yıl olmuş. Sürç-ü lisan ettimse affediniz” ifadelerini kullandı. Konserin sonunda sanatçıya Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk tarafından çiçek takdim edildi.