Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde trafik güvenliğini arttıran, araçların düzenli bir şekilde ulaşımlarını kolaylaştıran yol çizgi çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde 250 kilometre uzunluğunda termoplastik çizgi, kırsal kesimlerde ise 600 kilometre uzunluğunda soğuk yol çizgi boyama işlemi hayata geçirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde trafik güvenliğinin artırılması ve trafik akışının düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda yeni yapılan yollarda ve şehir genelinde zamanla silinen çizgilerde yeniden yatay işaretleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Estetik bir görünüm
Ulaşım Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Şehrimiz için 2019 yılı içerisinde şu ana kadar 250 kilometre uzunluğunda termoplastik çizgi, kırsal kesimlerde ise 600 kilometre uzunluğunda soğuk yol çizgi boyama işlemi gerçekleştirdik. Sürücülerimizin ve yayalarımızın güvenliği için çalışmaları trafik yoğunluğunun olmadığı gece saatlerinde yapıyoruz. Yeni asfaltlanan yolların haricinde trafik akışının çok olduğu yerlerde zamanla silinmiş ve etkisi kaybolmuş çizgileri yeniliyoruz. Trafikte güvenliği arttıran, araçların düzen içinde ulaşımlarını kolaylaştıran, arterlere estetik bir görünüm katan yol çizgi çalışmalarımıza devam edeceğiz” denildi.