Büyükşehir Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Ömer Çelik’in ‘Acı Yok’ adlı kitabının söyleşi ve imza günü programı ile devam etti. Çelik “Yazmak bir etki tepki gibidir, çevreden aldığımız etkileri yazarak tepkiye dönüştürürüz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Ömer Çelik’in “Acı Yok” adlı kitabının söyleşisi ve imza günü programı ile devam etti. Ömer Çelik ilk olarak Adapazarı Kız Meslek Lisesi’nde daha sonra Faik Baysal Kütüphanesinde okurları ile buluştu.

Durmadan yazmaya devam edin
Çelik “Yazmak bir etki tepki gibidir, çevreden aldığımız etkileri yazarak tepkiye dönüştürürüz. Gün içerisinde yaşadıklarımızın ve tecrübelerimizin yazdıklarımıza mutlaka etkisi olur. Yazmak için çalışmak, okumak ve sabır gerekir. İlham öyle otururken birden aklınıza yazacaklarınızın gelmesi ve yazıya dökmeniz değildir. İlham gelmesi için belli şartların oluşması ve kendinizi buna hazır hissetmeniz gerekir. Düşüncelerini kaleme aldıktan sonra beklemek ve sonuna kadar pes etmeden yazmak sizi zafere ulaştırır. Çok geri çevrilebilirsiniz yazılarınız beğenilmeyebilir ama önemli olan sizin durmadan yazmaya devam etmenizdir” dedi.

Bir adım ötesi elinizde
Yazmaya lise çağlarında başladığını belirten Çelik “İlk okuyucum annemdi fakat annem kötü demeye kıyamadığı için genelde yazılarımın kötü yanlarını söylemezdi. Yazdıklarımı yakın arkadaşlarıma okutmaya başladım ve arkadaşlarımın eleştirilerini hep dikkate aldım. Her zaman çok iyi yazdığıma inanırdım sonradan eleştirilerle birlikte eksiklerimin olduğunun farkına vardım ve başarmak için tekrar tekrar yazdım. Başarmanız ve başaramamanız arasında çok kalın çizgiler yok. Bir adım ötesi ve gerisi sizin elinizdedir. Eğer gerçekten bunu yapmak istiyorsanız zaten hep ileri doğru adım atarsınız” ifadelerinde bulundu.