Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirilecek çalışmalar için 18 Mayıs Perşembe günü ihaleye çıkacaklarını aktaran Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce ulaşım başlığında gerçekleştireceğimiz 12 yeni projeyi kamuoyuyla paylaşmıştık. İnşallah Yazlık’ta 140 metre genişliğindeki kavşak ve 2 yeni köprü için ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirilecek çalışmalar için ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Bilindiği üzere kısa süre önce Başkan Toçoğlu tarafından ulaşım başlığında hayata geçirilecek 12 yeni proje kamuoyuna açıklanmıştı. Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirilecek çalışmalarla bölge trafiğini rahatlığa kavuşturacaklarını aktaran Başkan Toçoğlu, yeni yatırım için 18 Mayıs Perşembe günü ihaleye çıkacaklarını belirtti.

18 Mayıs Perşembe günü
Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce şehrimizi yakından ilgilendiren 12 yeni ulaşım projesini kamuoyuyla paylaşmıştık. Bazı projelerimizde çalışmalar devam ederken; yenileri içinde düğmeye bastık. İnşallah 18 Mayıs Perşembe günü Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştireceğimiz çalışmalar için ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Trafik kontrollü olacak
Başkan Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Yenikent bölgemizde her geçen gün yaşanan gelişmeler Yazlık Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğunu arttırdı. Bu anlamda Yazlık Kavşağı’nda da bir çalışma yapmayı uygun gördük. Yeni projemizle Sebahattin Zaim Bulvarı,  Çevreyolu, Yazlık ve Aralık Caddelerini birbirine bağlayan Yazlık Kavşağı’ndan geçişler daha kontrollü olacak.”

Kavşağa 140 metre genişlik 2 yeni köprü
“Projemiz kapsamında dönel kavşağın çapını 140 metreye çıkarıyoruz. Bunun yanında araç geçişlerini sağlayacak 2 yeni köprü inşa edeceğiz. Aynı zamanda 4 yeni yaya alt geçidi de bölgemizde hayat bulacak. Yeni çalışmamız trafikte yaşanan sıkışıklıkları ortadan  kaldıracak. İnşallah çalışmalarımızı yapacağımız ihalenin ardından başlatacağız. Şehir merkezine ulaşımlar çok daha rahat olacak. Hayırlı olsun.”