HABERLER

Size Sadece Tek Tık Kadar Uzağız

Kurumsal internet sayfası ile (www.sakarya.bel.tr) Büyükşehir Belediyesi’nin tek tık kadar uzakta olduğunu vurgulayan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “Vatandaşlarımız resmi internet sitemizi ziyaret ederek her alanda birçok hizmete tek tıkla ulaşabiliyor. Modern teknolojiler ve yeni bilişim hizmetleri ile kurumsal kimliğimizi geliştiriyoruz. Sitemizi ziyaret etmeye tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, Büyükşehir Resmi İnternet Sitesi (sakarya.bel.tr) ile ilgili bilgiler verdi.  Bayraktar, “Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, internet sayfamızın yenileceğinin müjdesini vermiş, başlatılan çalışmalar kapsamında sitemizin ara yüzünü anketle vatandaşlarımız belirmişti. Belediyemizin kurumsal sayfasında gelişen yazılım ve tasarım teknolojileri kullanılmış, yeni yıl ile birlikte kurumsal yüzümüzü hemşerilerimizin kullanımına sunmuştuk” diye konuştu.

Belediyecilikte Önemli Adım
Bayraktar, “Vatandaşlarımız resmi internet sitemizi ziyaret ederek; Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yeni projeler, devam eden hizmetler, güncel duyurular, haberler, ilanlar ve birçok hizmete tek tıkla ulaşabiliyor. Yeni yılda da hizmete aldığımız 5 yeni bilişim hizmeti ile katılımcı belediyecilik anlamında da önemli adımlar attık. Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirmek ve Sakarya’da çağdaş bir şehir kimliği inşa etmek adına birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Tek Tıkla Sakarya Keşfi
Bayraktar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, “Belediyemizin Resmi Web Sitesi’nde yer alan hizmetler ikonundan vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesi’nin bilişim, çevre, kültür, sağlık, sosyal, ulaşım, projeler ve SASKİ başlıklarındaki hizmetleri hakkında bilgi edinebilir. Haberler bölümünde ise Büyükşehir’in güncel ve arşiv haberlerine kolaylıkla erişebilirler.”

Kültür Sanatta Neler Oluyor?
 “Sitemizin Kültür Sanat bölümünde ise Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri’nin takvimine ulaşılabilir. Ayrıca sinema ve yayınlarımız bölümünde şehrimiz yazarlarına ait kitaplar ve eserler hakkında bilgi edinebilirler. Sakarya adlı bölümde ise şehrimizin tarihi dokusu, yüz ölçümü, nüfusu ve diğer ayrıntılarına rahatlıkla ulaşabilirler. Modern teknolojiler ve yeni bilişim hizmetleri ile kurumsal kimliğimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Sitemizi ziyaret etmeye tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.”