Büyükşehir Belediyesi Sakaryalı sinemaseverleri dünya sinemasında iz bırakmış filmlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2014 yılında vizyona giren Şili-İspanya ortak yapımı Gloria, sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryalı sinemaseverleri dünya sinemasında iz bırakmış filmlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2014 yılında vizyona giren Şili-İspanya ortak yapımı Gloria, Ofis Sanat Merkezi’nde beyazperdeye yansıtıldı. Yönetmenliğini Sebastián Lelio’nun yaptığı ve 63. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde iki ödül kucaklayan film ücretsiz olarak Sakaryalı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Özgür ruhlu bir kadının hikâyesi
Filmde özgür ruhlu dul bir kadın olan Gloria’nın tüm çocuklarının yanından ayrılması üzerine tek başına kalmasıyla başlayan hikâyenin, Gloria’nın yalnızlığa razı gelecek kadar kaderci bir yapıya sahip olmaması üzerine hareketlendiği gözlendi. Dram ve komedi unsurlarının etkili bir şekilde harmanlandığı filme Sakaryalı sinemaseverlerin ilgisi ise büyük oldu. Filmden çok etkilendiklerini ifade eden sinemaseverler, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sinema etkinliklerin devam etmesi temennilerinde bulundular.